Späť

Kategórie Bitcoinerov a ako Bitcoin využívať už dnes

Pridané: 29.8.2022 13:23:41 Počet zobrazení: 903

29 August 2022

Nebudem tu riešiť čo je Bitcoin (blokchain, satoshi), či iné Kryptomeny, na to sú tisíce iných skvelých stránok…

Kategórie Bitcoinerov a ako Bitcoin využívať už dnes

ROZDELÍM TU SAMOTNÝCH BITCOINEROV, ako ich chápem ja:

1) TRADERI A ŠPEKULANTI
Veľká časť je tých, ktorí chcú lacno nakúpiť a draho predať - vo finančnom svete sú nazývaní či označovaní ako špekulanti... nič zlé to neznamená... Špekulanti sme v podstate všetci - každý z nás, kto hľadá výhody pre seba, svoju rodinu, firmu atď., pri určitej zvýšenej dávke rizika. Tí sofistikovanejší by mohli byť označovaní ako traderi (obchodníci). Ovládajú technickú analýzu grafu vývoja ceny a trendu a obchodujú Bitcoin, ale častokrát aj iné kryptomeny takzvane „intraday" (vrámci jedného dňa), prípadne swing - ak sledujú napr. niekoľkodňový časový rámec (time frame). Mnohí traderi určitú časť Bitcoinu HODLujú.

Traderi a špekulanti budú nakupovať keď cena voči doláru klesne a predávať keď stúpne... Niektorí aj naopak :)

trading

2) NADŠENCI A FANÚŠIKOVIA
Druhí sú tí, ktorí boli vlastne prví :) Sú to nadšenci a fanúšikovia nových technológií. Ľudia, ktorí chcú skúšať stále niečo nové a majú na to vrodenú odvahu a zvedavosť ... Zasvätenci ich volajú HODL-eri...!?

NADŠENCI / HODLeri Nepredajú Bitcoin z princípu... A aj preto že ho nakúpili veľmi dávno, za veľmi nízke ceny a trh im v čase znásobil investovanú hodnotu... Tí, ktorí boli najodvážnejší a nakúpili v začiatkoch veľa, časť z toho predali a sú už takzvane za vodou... Spravidla pokúpili nehnuteľnosti (dúfam, že nie autá - ak áno, tak snáď cenných veteránov). Avšak tej časti, ktorú sa rozhodli si ponechať, tej sa nevzdajú!

nadšenci a fanúšikovia

3) VIZIONÁRI A FILANTROPI
Tretia, podľa môjho názoru „pre dobro ľudstva" najdôležitejšia skupina či kategória Bitcoinerov, sú ľudia, ktorých zaujíma finančné súkromie (ochrana pred neprajníkmi, či výpalníkmi), osobné slobody, OTVORENÉ PRÍLEŽITOSTI, sú odporcovia niekoľkonásobného zdaňovania už zdaneného... (daň z nehnuteľnosti a pod.). A odporcovia „obrátenej súčasnosti", keď pôvodne plánovaní „služobníci občanov" tzv. politici, sa vo väčšine globálneho sveta stávajú našimi otrokármi a my ich otrokmi.

VIZIONÁRI A FILANTROPI sú tiež spravidla HODLermi, Nepredajú Bitcoin z princípu... udržiavajú, prípadne kumulujú si jeho určitý podiel vo svojom investičnom portfóliu.
Ľudia z tejto skupiny Bitcoinerov mali častokrát zarobené už dávno pred príchodom Bitcoinu. Sú slobodomyseľnej povahy, podstupujú riziko podnikania a závisti okolia, vytvárajú pracovné miesta, posúvajú vývoj ľudstva svojimi zlepšovákmi a vynálezmi. Niektorí vizionári už majú trvalé bydliská či občianstva v "exotických" krajinách.
Majú vysoký nadhľad, vyššie ciele, ambície, ale aj pokoru, nie sú úzkoprsí, myslia na svoje, vaše, aj naše deti, vnúčatá, pravnúčatá... želajú aj ostatným len to najlepšie... a snažia sa v tomto duchu aj konať a vplývať na ostatných!

vizionári a filantropi

Deliť ľudí podľa vzťahu k Bitcoinu na základe ďalších kritérií, ako sú profesie, vzdelanie, politická, náboženská, sexuálna orientácia, či vzťah k životnému prostrediu, je úplne zbytočné - pretože sú rozprestretí naprieč všetkými tromi vyššie uvedenými kategóriami. Každý z nich má svoj dôvod prečo Bitcoinu alebo aj iným Kryptomenám fandí, sú mu ľahostajné (vtedy ich nazvú „altcoiny"), alebo ich nenávidí (použije označenie „sh*tcoin").

A AKO TEN BITCOIN VLASTNE VYUŽIŤ už teraz !?
Nebudem písať, čo už napísali iní. Pre tých, ktorí nielen snívajú o skvelej budúcnosti, ale sú aj ochotní a naštartovaní pre seba a svojich blízkych niečo urobiť, odporúčam ako základ - kurz od Juraja Bednára s názvom Bitcoin v bežnom živote. Môžete použiť kupón na 10% zľavu: pushcatch

Do pozornosti začiatočníkov dávam tiež jeho kurz Ako používať sieť Lightning network na platby v Bitcoinoch medzi kamarátmi a za tovary a služby €9.99, Kupón na 10% zľavu: pushcatch

Juraj je sympaťák, profík z prostredia internetovej bezpečnosti, life hacker a autor mnohých prednášok, ebookov, kurzov a už aj niekoľkých tlačených kníh. V auguste 2022 prednášal napríklad ako nadšenec - zdarma na tému využívania Bitcoinu vo firmách.

My vám budeme na tejto našej stránke publikovať ďalšie informácie, ktoré považujeme pre začiatočníkov a menej skúsených za kľúčové.

Každý komentár, zdieľanie, like, alebo námietka, bude pre nás motiváciou pre ďalšiu prácu, v snahe pomôcť všetkým záujemcom o túto tématiku.

Bitcoin v bežnom živote

Záverom
Bitcoin sa možno nestane tým, čo by si želali tzv. Bitcoin Maximalisti, ale myslím, že už z tohto sveta nikdy nezmizne... Alebo teda nikdy nezmizne jeho plánovaná úloha, myšlienka; jedine, že by nastal koniec ľudstva. Lebo túžba po súkromí, ochrane a slobodách je večná. Možno tu bude Bitcoin o sto rokov v inej, vylepšenej podobe.
Verím, že Bitcoin si splní svoju úlohu, ktorú od neho očakáva kategória 3) VIZIONÁRI A FILANTROPI
A to bez ohľadu na to, čo vykonajú jeho odporcovia, aké regulácie príjmu jednotlivé vlády, centrálne banky, či ako sa bude ďalej uberať zvyšok sveta...

G.

tvoj názor ?

12
Júl
2023

davy sa väčšinou mýlia !

Pridané: 12.7.2023 01:26:00 Počet zobrazení: 645

áno, aj vo financiách - dav je väčšinou na nesprávnej strane trhu...

Čítajte viac... Komentáre: 0

05
Apríl
2023

ktokoľvek ťa kontaktuje, chce tvoje peniaze

Pridané: 5.4.2023 00:21:10 Počet zobrazení: 723

Ktokoľvek ne/známy ťa kontaktuje, predtým, než ho kontaktuješ ty, chce tvoje peniaze...

Čítajte viac... Komentáre: 0

28
Február
2023

ako zabezpečiť úpadok spoločnosti?

Pridané: 28.2.2023 13:31:43 Počet zobrazení: 908

trestaj usilovných a schopných! ako?...

Čítajte viac... Komentáre: 0

09
Február
2023

masy sa vačšinou mýlia!...

Pridané: 9.2.2023 23:53:01 Počet zobrazení: 761

"the masses are mostly wrong"...

Čítajte viac... Komentáre: 0

04
Január
2023

ak dokážeme zrušiť centrálne banky,

Pridané: 4.1.2023 23:55:08 Počet zobrazení: 702

všetko bude z roka na rok až "nechutne" lacnejšie, vďaka novým...

Čítajte viac... Komentáre: 0

22
November
2022

čím sú FIAT kryté peniaze?

Pridané: 22.11.2022 23:08:00 Počet zobrazení: 745

žiaľ, len Tvojou dôverou...

Čítajte viac... Komentáre: 0

29
Október
2022

aj keby chcel, nepochopí, kto nezažil

Pridané: 29.10.2022 00:14:21 Počet zobrazení: 761

v podnikaní, v zdraví, vo vzťahoch...

Čítajte viac... Komentáre: 0

07
Október
2022

väčšina ľudí nemá odvahu…

Pridané: 7.10.2022 00:08:59 Počet zobrazení: 1040

vziať zodpovednosť za vlastný život...

Čítajte viac... Komentáre: 0

01
Október
2022

čo sú dlhopisy?

Pridané: 1.10.2022 23:23:19 Počet zobrazení: 721

osobne nie som fanúšikom čohokoľvek, čo má prívlastok štátne...

Čítajte viac... Komentáre: 0

17
September
2022

najväčší zisk

Pridané: 17.9.2022 00:04:56 Počet zobrazení: 891

získaš... (update 13. január 2024 ;)

Čítajte viac... Komentáre: 0